Buca Eğitim Fakültesi'nde farklı alanlarda öğrenim görmekte olan öğrencilere bölümümüz tarafından 12 saat boyunca "Üç Boyutlu Yazdırma Teknolojileri ile Öğretim Materyali Geliştirme Eğitimi" verilmiştir.

TÜBİTAK destekli Teknoloji ile Zenginleştirilmiş Bilimsel Akıl Yürütme Uygulamaları (TAYBU) projesi 27 Haziran-4 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi DEPARK bünyesinde yer alan BAMBU Ön Kuluçka ve Hızlandırma Merkezi içerisinde bölümümüz öğrencilerine 2 Mart 2018 tarihinde bilgilendirme toplantısı ve MakerLab laboratuvarı gezisi gerçekleştirildi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafindan desteklenen "EDUCODE: Increasing The Competency of Computer Science Teaching Undergraduates On Coding Education" projesi 12.02.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

5. Uluslararası Öğretim Teknolojileri ve Öğretmen Eğitimi Sempozyumu”, 11-13 Ekim 2017 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde Selçuk, İzmir'de gerçekleştirilmiştir.

2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı - INOVED 2017

10-16 Eylül 2017 tarihlerinde İzmir Konak Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde gerçekleşen TUBİTAK destekli "Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi Temelli Argümantasyon Uygulamaları - II" projesi

Dokuz Eylül Üniversitesi - Eğiticilerin Eğitimi Semineri

28-30 Nisan 2017 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen 11. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı’nda Doç. Dr. Bahar BARAN danışmanlığında birincilik ve ikincilik ödüllerini alan 4. sınıf öğrencilerimiz Burak KAPTAN, İrem YÜN, İsmet ATALAY, Murat ÖCAL ve Sura TALAYHAN'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ana Sayfa

 

Sevgili gençler,
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü sizleri bekliyor.
Bölümümüz Buca Eğitim Fakültesi Hasan Ali Yücel Binası’nda yer almakta olup, 1 derslik, 4 bilgisayar laboratuvarına sahiptir. Laboratuvarlarda akıllı tahta, bilgisayar, projeksiyon gibi donanımlar yer almaktadır. Fakülte içinde bölüm öğrencilerinin yaralanabilecekleri Öğretim Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı bulunmaktadır. Bu laboratuvarda bölüm öğrencilerinin projelerinde kullanabilecekleri 3D yazıcılar, robotik setleri, hologram cihazı, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri bulunmaktadır. Bölümümüzde ulusal (TÜBİTAK, BAP) ve uluslararası (Avrupa Birliği-#Educode, #EDigiLit) projeler, etkinlikler, seminerler, konferanslar düzenlenmekte ve yürütülmektedir.
Üniversite tercih sürecinde hepinize başarılar dileriz.

 
 
 

Duyurular