BASINDA BİZ

11-06-2018

1-  2-

3-  3- 

4-  5- 

KAYNAK: 

No Yayın Tarihi               Yayın Adı                                    
1     20.1.2020                  HABER EKSPRES
2     20.1.2020                  ILKSES
3     20.1.2020                 MILLIYET IZMIR EGE
4     20.1.2020                 POSTA IZMIR EGE
5     20.1.2020                 YENI BAKIS

 

ALİAĞA’DA “BİLİMLE ŞENLENİYORUZ” ETKİNLİĞİ

İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Yeni Şakran Mahallesi’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden Yunus Emre Ortaokulu’nda “Bilimle Şenleniyoruz” etkinliği düzenlendi. 
Yunus Emre Ortaokulu ile 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği etkinliğe Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Ercan Akpınar, öğretmenler ve öğrenciler ile velileri katıldı.
Bilim şenliğinde üniversite ve ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan sanat, teknoloji, mühendislik ve matematik dalında birçok bilimsel çalışma sergilendi. Ayrıca açılış öncesinde ortaokul öğrencileri tarafından sahnelenen ritim gösterisi ve ‘Anadolu Ateşi’ isimli halk oyunu gösterisi de katılımcıların beğenisini kazandı.

“Amacımız bilim ve teknik gelişmeler hakkında farkındalık oluşturmak”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını Yeni Şakran Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Fuat Karameşe yaptı. Bilim alanında hızla değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmaya çalıştıklarını belirten Karameşe, “Amacımız çağın bilim ve teknik gelişmeleri hakkında öğrencilerimize ve velilerimize farkındalık oluşturmaktır” dedi.

“Üniversite okul duvarları dışında olduğu sürece topluma yansımaları olur”
Bilim konusunda gerçekleştirilen etkinliklerin ve sergilerin belli bir emek sonucu ortaya çıktığını ifade eden 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Ercan Akpınar, “Üniversite olarak bizim felsefemiz; Üniversite okul duvarları dışında olduğu sürece topluma yansımaları olur, topluma bir şeyler kazandırır. Şuanda da bu amaç için buradayız. Fakülte duvarlarının ötesinde sizlerle birlikte buradayız” ifadelerini kullandı.

“Biz gençlere her zaman güveniyoruz”
Ülkemizin eğitim, sağlık, güvenlik, bilim ve teknoloji alanında daha güzel günlere doğru ilerlediğini vurgulayan Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, “Okulların bilim konulu etkinliklerine üniversitelerin ve belediyelerin de katkı sunması bu tür çalışmaların artarak devam edeceğini gösteriyor. Bu da bize ümit veriyor, gurur veriyor. Biz gençlere her zaman güveniyoruz. Kitap okumaya ve bilimsel çalışmalara daha fazla zaman ayırmanızı arzu ediyoruz. Emin olun ki kazanan hepimiz olacağız. Bilim şenliğine katkı sunan tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yanı sıra kurumlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından bilim sergisinin açılışı için kurdele kesme merasimi düzenlendi. Bilim sergisini gezen protokol üyeleri öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Bilim sergisinin en ilgi çeken çalışması da ‘Sanal Gerçeklik’ projesi oldu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/izmir-haberleri/60719746-aliagada-bilimle-senleniyoruz-etkinligi

  

EGEART SANAT GÜNLERİ’NDEN KARİKATÜR ONUR SERGİSİ

150 ayrı sanat etkinliği ile sanatseverlerle buluşan EgeArt Sanat Günleri, dört ayrı onur sergisi ile usta sanatçıların eserlerini biraraya getiriyor.

Ege Üniversitesi tarafından “İpek Yolu Sanatçılarını Ege’de Buluşturuyoruz” sloganıyla bu sene yedincisi düzenlenen EgeArt Sanat Günleri , dört ayrı onur sergisi ile sanatın ustalarına saygı çağrısı yapıyor. Onur sergilerinin ilki, bugün karikatür sanatının Türkiye’de ve uluslararası platformda ustalarını biraraya getirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi  Resim-İş Eğitimi Bölümü Galeri Eylül’de gerçekleşen karikatür onur sergisinin açılışını, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Ercan Akpınar ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Bilgehan Gültekin birlikte yaptı.

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile işbirliği içinde  yapılan onur sergisinde 100’ün üzerinde karikatür sanatçısının eseri sergilenirken; Nasrettin Hoca Portreleri, Cumhuriyet temalı karikatürler ve İpek Yolu karikatürleri büyük ilgi gördü.Karikatörcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile işbirliği ile yapılan  Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr Bilgehan Gültekin; önümüzdeki günlerde  pek çok etkinlikte sanatsal işbirliğine imza attıkları Dokuz Eylül Üniversitesinde “Ruhun Penceresinden Akademik Yansımalar” konulu bir onur sergisi daha düzenleyeceklerini belirtti. EgeArt Bilim ve Düzenleme Kurulu Başkanı da olan Prof.Dr. Gültekin; ayrıca  ‘Uluslararası İpek Yolu Karma Onur Sergisi” ve Geleneksel Türk Sanatları alanında “Geleneksel İzler’ onur sergisi düzenleyeceklerini de kaydetti.

Kaynak: EGEART SANAT GÜNLERİ’NDEN KARİKATÜR ONUR SERGİSİ

 

 

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast